Як вибрати кабель utp

6-28-2021

Якщо кручена пара прокладена поруч з електроприладами, потужними двигунами та іншими джерелами електромагнітного випромінювання, то йдуть від них хвилі будуть перебивати сигнал. Щоб не дати перешкод все зіпсувати, кабель оснащують захисним екраном. 

У цій статті ми говоримо про те, що означають маркування utp, ftp і sftp. А ще розповідаємо про різницю між видами екранування кручений пари і даємо поради щодо вибору. Читайте, щоб купити відповідний кабель. Хочемо порекомендувати купить витую пару на сайті , тут тільки найкращі цін.

Види екранування

Найпоширеніші моделі-utp, ftp і sftp. Про них і йде мова в цій статті.

Тип кабелю ОсобливістьUtp (u/utp)Це неекранована кручена пара. Такі моделі використовують, якщо кабель буде прокладений в місці, де відсутні джерела електромагнітного випромінювання.Ftp (f/utp)У цього проводу є захисний екран. Він зроблений з фольги. Екранування цього типу загальне для всіх пар.Sftp (sf/utp)Така кручена пара оснащена подвійним зовнішнім екраном. Один з них зроблений з фольги, а ось інший представлений металевою опліткою. Такий провід краще захищений від перешкод.

Це були основні варіанти екранування. Але зустрічаються й інші типи:

  • stp (u/ftp) — кожна пара оснащена окремим захисним екраном.
  • sstp (s/ftp) — окремий захисний екран є у кожної пари провідників + є зовнішнє екранування у вигляді сітки.
  • s / utp — екран у такого кабелю зовнішній, зроблений у вигляді металевої обплетення.
  • f / ftp — у таких проводів екрановані всі пари окремо і є загальний для всіх фольгований екран.
  • sf / ftp-ця кручена пара захищена по максимуму. У неї є подвійний зовнішній екран з фольги і металевої обплетення. На додаток до цього кожна пара має власне екранування.

Коли ви використовуєте екрановану кручену пару, потрібно враховувати кілька моментів. Про них зараз і поговоримо.

Нюанси застосування екранованого кабелю:

  • без заземлення ніяк. Справа в тому, що екран нівелює перешкоди, приймаючи їх як зсередини, так і зовні. Але відводити їх кудись же потрібно? так що» земля » необхідна. Причому мова не про захисному заземленні, а про технологічному — з опором до 1 ом.
  • тип екранування кабелю, конекторів та інших компонентів пасивного обладнання, наприклад, патч-панелей, повинен бути однаковий. Це означає, що якщо у вас прокладена кручена пара ftp, то і розетки, і роз’єми повинні бути з екрануванням ftp.
  • дроти з захисним екраном товщі неекранованих. Крім того, вони не такі гнучкі. Це важливо брати до уваги при монтажі.

Точної відповіді на це питання немає, адже все залежить від умов використання кручений пари і особливостей мережі.

Припустимо, ви берете провід для будинку або квартири. «склад» перешкодо утворюючих пристроїв — це зазвичай кухня, адже там багато побутової техніки. В інших же кімнатах таких пристроїв поменше. Тому для будинку варто купити екранований кабель, проклавши його від входу до маршрутизатора і на кухні. А ось в інших кімнатах захист зазвичай не потрібно, тому в них можна прокладати кабель типу кручена пара utp.

Тепер про застосування кабелю в промисловому масштабі. Тут вже моделі без екрану не підійдуть, оскільки умови прокладки припускають велику кількість високочастотних перешкод. Від них захистить екранований кабель.

Важливо! від вібрацій, температурних перепадів і інших сильних зовнішніх впливів може порватися фольгований екран. З цієї причини в таких умовах найкраще підійде кручена пара з подвійним екрануванням.

Екранована кручена пара стане в нагоді і при 10-гігабітних швидкостях передачі даних. Незважаючи на те, що внутрішньокабельні наведення здатне нівелювати саме активне обладнання, кабелі часто збирають в джгути. Тут-то нам і стане в нагоді екран: він захистить від перешкод, які йдуть від самих проводів.

Знаючи умови монтажу кабелю, особливості та вимоги своєї мережі, ви зможете підібрати оптимальну виту пару за типом екранування. Якщо потрібно допомогти вибрати кабель, звертайтеся: ми знайдемо ідеальний варіант для вашої мережі серед великого асортименту моделей.