Як створити сайт

9-17-2021

Я подумала:»якщо це так просто, то зможу і я». Досвіду в програмуванні у мене немає, але я люблю експерименти, і у мене є дитяча методичка по створенню сайтів. У статті розповім, як створила свій особистий сайт-блог. Хочемо порекомендувати почитати про створення сайту на сайті https://hover.com.ua , тут тільки найкращі спеціалісти .

Створення сайту-експеримент для мене

Я приватний інвестор і автор статей т—ж на навколоекономічні теми. Ця стаття, як і створення свого сайту-мій експеримент і особистий досвід.

Я далека від дизайну, інтерфейсу, мов програмування і сайтів і навряд чи зможу навчити чогось популярних блогерів і програмістів. Я ділюся своїм досвідом з позиції новачка, тому можу плутати терміни, а від зовнішнього вигляду мого сайту у професійних дизайнерів, швидше за все, буде смикатися очей.

Як визначити, який сайт потрібен

Сайт-це документи, розміщені в інтернеті. Документи називаються веб-сторінками, вони об’єднані посиланнями, і у них загальна структура. Кожна сторінка написана на мові програмування і за допомогою розмітки. Спрощено це називають кодом сайту або просто кодом. Найпоширеніші мови програмування-php і javascript.

Перед тим як створювати сайт, треба визначитися, який він буде і навіщо потрібен. Розробка піде швидше, якщо структуру і розділи сайту попередньо намалювати на аркуші паперу. Ось які бувають сайти.

Лендінг-це цільовий односторінковий сайт. Ще його називають посадкової сторінкою або промостраніцей. Як правило, лендінги будуються за однаковою схемою: помітний заголовок, інформація про товар або послугу, фотографії і одна або кілька форм зворотного зв’язку. Найчастіше лендінги використовують для рекламних кампаній.

Хороший промосайт спонукає відвідувачів залишити контакти або відразу замовити товар або послугу.

Портфоліо або сайт-візитка-це багатосторінковий або односторінковий сайт про досягнення, досвід, знання і приклади робіт його власника. За допомогою портфоліо можна хвалитися і залучати нових клієнтів.

Корпоративний сайт-це багатосторінковий і багаторівневий сайт, де можна знайти повну інформацію про фірму, її керівництві, продукції, історії. Корпоративні сайти залучають нових клієнтів і утримують старих.

Інформаційний сайт-це сайт з останніми новинами. Як правило, тут багато текстових статей.

Соціальна мережа, форум-це багатосторінковий сайт, на якому користувачі розміщують короткі пости і обмінюються повідомленнями. Зазвичай такі сайти можна прокручувати нескінченно, тому що опублікованих постів дуже багато.

Інтернет-магазин-це багаторівневий, багатосторінковий сайт, схожий на звичайний магазин. Спочатку клієнт знаходить потрібний товар і його опис, а потім може купити його і оформити доставку або самовивіз. Ще бувають інтернет-магазини на майданчиках соцмереж.

Онлайн-сервіс-це сайт з будь-якими послугами. Наприклад, на порталі держпослуг можна оформити закордонний паспорт, зробити прописку, записати дитину в школу або до лікаря. Цей сайт спрощує життя і дозволяє зменшити кількість особистих візитів у всякі відомства.

Послуги можуть бути різні: пошукові, банківські, соціальні. Такі сайти створювати дорого і, як правило, ними займаються професіонали.

Способи створення сайту

Сайт можна написати вручну, наприклад на html, створити за допомогою конструктора або за допомогою системи управління контентом — cms.

Самостійно написати сайт в html може бути складно, тому що потрібно знати мову.

Html-це мова гіпертекстової розмітки. Його розробив і опублікував в 1993 році тім бернерс-лі. На цій мові створювалися перші сайти, коли з’явився інтернет, і зараз його теж використовують для розмітки.

За допомогою тегів html описує, що є на сторінці: картинки, текст, таблиці або відео. А стилі описують, як все це виглядає.

Html-сторінки статичні і посилаються один на одного. Щоб оновлювати такий сайт, треба міняти html-сторінки — це може бути складно і довго.

Самостійно за допомогою cms створити сайт простіше, тому що сайт складається з готових блоків, а мови програмування, як правило, не використовують.

Вміст таких сайтів зберігається в базах даних. Відвідувачі бачать сайт так, як налаштовано в шаблонах. Сайти виходять динамічними. Їх можна оновлювати і змінювати в текстовому редакторі.

Самостійно за допомогою конструктора створити сайт ще простіше, ніж за допомогою cms. Сайт теж складається з готових блоків, але у користувача немає доступу до коду, і на свій комп’ютер сайт зберегти не можна. Оновлювати і змінювати сайт можна через браузер.

Вартість створення сайту

Вартість сайту залежить від складності розробки, вартості хостингу та домену та витрат на просування.

Хостинг-це веб-сервер, де буде знаходитися сайт. Люди живуть в квартирах і будинках, а сайти живуть на хостингах. Він може бути в будь-якій точці земної кулі. Домен-це адреса сайту-унікальна послідовність цифр, дефісу і букв.

Над класним сайтом працює ціла команда фахівців: програміст, дизайнер, розробник інтерфейсів, фахівець з просування. Тому розкид цін може бути значним.

Чи можна зробити сайт безкоштовно і в яких випадках. Особистий сайт можна створити безкоштовно самостійно або по дружбі, якщо близька людина або знайомий робить сайти.

На що важливо звернути увагу при створенні сайту

Сайт вимагає часу і грошей. Доведеться розбиратися в просуванні, правильних підписах картинок, заголовках для пошукової системи і оптимізації. Тому важливо попередньо оцінити свої знання і можливості. Ось на що треба звернути увагу.

Призначення сайту-навіщо потрібен сайт і що зміниться після того, як він з’явиться. Якщо сайт потрібен для душі і експериментів, його можна кинути в будь-який момент. Такий сайт не призначений безпосередньо для заробітку. А, наприклад, інтернет-магазин потрібен для збільшення продажів і отримання прибутку. Такий сайт підтримувати складніше, і хочеться хоча б окупити витрати на його створення.

Цільова аудиторія-це люди, яким може бути цікавий певний товар або послуга і які готові його купити. Людей з цільової аудиторії, як правило, пов’язують якісь загальні характеристики або ознаки.

Наприклад, наташа продає професійні засоби для манікюру і педикюру. Її цільова аудиторія-жінки від 20 до 50 років, які працюють майстрами манікюру та педикюру.

Ще товари наташі можуть бути цікаві жінкам, які самі собі роблять манікюр і педикюр. Але щось купувати вони будуть рідше і в менших кількостях.

Якщо товари і сервіс сподобаються, то найактивніші покупці будуть повертатися до наташі знову і знову і рекомендувати її своїм знайомим.

Цільову аудиторію можна шукати на форумах, тематичних сайтах, в соціальних мережах, салонах краси або меблів, майстерень і так далі. Також в інтернеті є сайти з пошуку цільової аудиторії, наприклад «таргетхантер».

Геотаргетинг-це вибірка людей за їх місцезнаходженням для того, щоб показувати їм сайт.

Якщо наташа працює і живе в санкт-петербурзі, то відправляти лаки поштою в хабаровськ, швидше за все, буде невигідно. Тому просувати сайт їй ефективніше в санкт-петербурзі і ленобласті або в тих регіонах, де погано з постачанням товарів для манікюру і педикюру.

Чи буде seo-оптимізація. Seo-оптимізація — це постійні дії з сайтом, які дозволять пошуковим системам типу гугла або яндекса показувати його при певних запитах.

Якщо сайт потрібен для комерційних проектів і важливо, щоб він з’являвся в результатах пошуку, краще на самому початку обговорити оптимізацію з seo-фахівцем, щоб потім не довелося повністю змінювати структуру і функціонал сайту.

Підбір домену

Зареєструвати доменне ім’я можна в будь — який час, навіть без сайту, — просто щоб його ніхто не зайняв. Раніше імена сайтів могли бути тільки на латиниці, але зараз можна вибрати назву і російськими літерами.

Як вибрати домен. Ім’я має бути коротке і зручне для запису на слух. Крім того, по доменному імені часто можна зрозуміти, для кого призначений сайт.

Ще важливо враховувати домен верхнього рівня-це закінчення, яке додається до назви сайту після точки. Наприклад,. Org-міжнародні некомерційні організації, .net — телекомунікації,. Ru і.рф — це російські домени.

Можна попередньо перевірити, чи не зайнято потрібну назву за допомогою сервісу whois.

Де купити. Я купила домен у акредитованого незалежного реєстратора до того, як вибрала хостинг, тому що хотіла точно бути власником і адміністратором домену. Акредитованих реєстраторів багато, я вибрала першого з санкт-петербурга.

Якщо реєструвати домен черезХостинг-провайдера, то доведеться перевіряти, належить він вам або провайдеру.

Реєстрація домену зазвичай платна, перенесення домену від одного реєстратора до іншого теж.

Ще можна купити вже існуючий домен, якщо хочеться певне ім’я або термін існування домену: домени з історією можуть краще просуватися в пошукових системах і викликати більшу довіру у користувачів.