Вихід intel alder lake — s 12-го покоління і материнських плат на чіпсеті z690 відбудеться 19 листопада

22

Сімейство процесорів intel alder lake-s для настільних пк 12-го покоління і лінійка материнських плат z690 стануть найбільшим запуском intel в цьому році. Компанія не тільки представить нову архітектуру і поліпшення ipc, але і весь дизайн чіпа піддасться капітальному перегляду: сімейство core 12-го покоління стане першим орієнтованим на рядового споживача мають гібридну архітектуру x86 для настільних пк.

Джерела підтверджують, що лінійка процесорів intel 12-го покоління core разом з материнськими платами z690 буде доступна 19 листопада. Intel також проведе анонс, в якому повідомить ціни, специфікації і показники продуктивності свого сімейства наступного покоління 27 і 28 жовтня під час заходу «інновації».

По правді кажучи, процесори alder lake стануть не першими гібридними чіпами intel. Було ще сімейство lakefield, але воно не знайшло широкого застосування і обмежилося установкою в декількох ноутбуках. Однак alder lake орієнтовані як на настільні, так і на мобільні платформи, а також отримає функцію планування та оптимізацію ядра в операційній системі microsoft windows 11.

Процесори alder lake використовуватимуть архітектуру golden cove для продуктивних ядер і gracemont для енергоефективних ядер.крім самих процесорів intel також оновить платформу для настільних пк, представивши чіпсети серії 600 з новим сокетом lga 1700. Нова серія 600 дебютує спочатку в топовому сегменті з чіпсетом z690. Платформа z690 також буде підтримувати пам’ять ddr5, pcie gen 5.0 і кілька нових функцій, а також розширені можливості розгону. Материнські плати на базі чіпсета z690 будуть доступні в той же день, що і настільні процесори alder lake-s. Виробники оперативної пам’яті також підготувалися до анонсу і вже представили свою продукцію в роздрібному сегменті. Флагманські материнські плати z690 зможуть підтримувати пам’ять ddr5 зі швидкостями до 4800 мгц, тоді як більш дешеві материнські плати, засновані на масових і бюджетних чіпсетах (h670, b650, h610), збережуть підтримку ddr4-3200.