В Австралії дрони-безпілотники почали здійснювати комерційну доставку товарів

182

В Австралії запрацював сервіс, де літає дрон став самостійним постачальником продуктів і товарів до адрес клієнтів. Компанія Wing, запустила комерційну службу доставки з допомогою безпілотників, належить холдингу Alphabet – власнику Google. Сервіс доставки товарів першої необхідності та лікарських засобів охопить кілька міст.

Корпорація Alphabet протягом декількох років вела проект зі створення безпілотних літальних пристроїв для доставки вантажів. Пізніше з проекту зросла окрема компанія Wing. Завдяки шести гвинтів, розташованих на кожній стороні Н-образної рами, дрон Wing вміє злітати, зависати в повітрі і сідати у вертикальному положенні. Ще два тягнуть гвинта збільшують швидкість апарата в момент горизонтального польоту.

У своїй роботі дрон безпілотник демонструє певну самостійність. Після отримання замовлення він злітає без вантажу, підлітає до місця, де потрібно забрати посилку, і потім опускає вниз до землі трос з кріпленням. Після цього співробітник аптеки, магазину або точки громадського харчування закріплює вантаж, дрон затягує його лебідкою і стартує до місця призначення. Таким же способом він опускає посилку за адресою клієнта і летить назад на базу.

Перед початком роботи служби літаючий дрон проходив ряд випробувань у столичному окрузі Австралії. За весь час з кінця 2017 року апарати здійснили більше 3000 вильотів. Після цього управління цивільної авіації Австралії, вважаючи подібну діяльність безпечної для інших літаючих засобів і самих мешканців, видало дозвіл для організації сервісу на комерційній основі.

У той же час доставки дрона повинна підкорятися певним розпорядком. Вильоти повинні відбуватися тільки у денні години в робочі дні, а у вихідні – тільки після 8 ранку. Також маршрут безпілотників заборонено прокладати над основними дорожніми напрямками міста і над місцями великого скупчення людей.

На першій ступені роботи служба доставки охопить кілька певних адрес в невеликих австралійських містах. Пізніше зону охоплення планується доповнити сусідніми поселеннями. Дрони почнуть доставляти посилки з товарами і продуктами з декількох кафе та спортивних магазинів.

Австралія не єдиний материк, де проект Wing збирається впроваджувати свої дрони. У планах компанії розширення території розповсюдження сервісу, яке планується почати з Фінляндії. На території країни служба спочатку почне діяти в тестовому варіанті, здійснюючи безкоштовні вильоти. Після відпрацювання технології сервіс запрацює на комерційній основі.

Джерело: http://catalog-security.com.ua/