У китаї стартує виробництво недорогих відеокарт jm9271 на 8 tflop аналогічних geforce gtx 1080

43

Можна скільки завгодно лаяти nvidia, але саме ця компанія стала біля витоків появи самого поняття «відеокарта». Конкурентів було чимало, але в підсумку залишився тільки один, а в останні кілька десятиліть amd продовжує займати невелику частку ринку, поступившись пальму лідерства дітищу дженсена хуанга. Можливо, в 2021 році у червоних був реальний шанс відвоювати пару десятків відсотків, адже рекомендовані ціни на серію radeon rx 6000 здаються справжнім подарунком для геймерів. Оскільки всі карти сплутали майнер, коронавірус і напівпровідниковий криза, то поки у amd взагалі немає ніяких шансів набрати навіть пару відсотків, адже замовлення розписані на місяці вперед, а збільшити кількість випускаються чіпів нереально.

Вже в 2022 році на ринок увірветься третя сила, що представляє собою потужні ігрові відеокарти intel. Наскільки зусилля синіх виправдаються, поки передбачити важко, але лінійка arc alchemist виглядає солідно, а сама компанія планує кинути виклик geforce rtx 3070. Схоже, не тільки intel готує переворот на ринку графічних чіпів. Як стало відомо, вже незабаром масову експансію обіцяє китайська jingjia micro. Компанія повинна була випустити свої ігрові рішення ще в 2020 році, але зіткнулася з безліччю проблем. В першу чергу-це коронавірус, але скидати з рахунків американські санкції не можна, адже багато компонентів довелося розробляти з нуля.

У підсумку ми побачимо дві відеокарти серії jm9, що мають нехитру назву. Перша-jm9231 призначена для бюджетних геймерів. Її продуктивність знаходиться на рівні geforce gtx 1050, що стане відмінним рішенням для тих, хто не планує грати в нові ігри, вважаючи за краще квести, стратегії та інші менш вимогливі жанри. Jm9271 звір іншого порядку, адже тут ставки куди вище, а потужності вистачить, щоб обійти geforce gtx 1080. Китайський дракон запропонує 16 гб пам’яті стандарту hbm, що дозволить досягти дуже вражаючих характеристик і потужності 8 tflop.

Представники jingjia micro запевняють, що виробництво графічних чіпів стартує в третьому кварталі 2021 року, але нічого не говорить про те, коли чекати перших надходжень відеокарт в місцеві магазини. До речі, ми не дарма згадали саме місцеві магазини, адже інформації про вихід відеокарт jingjia micro за кордон немає. Компанія планує поставити на свою продукцію дуже привабливі ціни і в першу чергу зайняти відчутну частку китайського ринку. На жаль, ми нічого не знаємо, хто буде випускати для jingjia micro графічні чіпи. Це може бути як tsmc, так і один з місцевих виробників. Ми схиляємося в бік останнього, адже тайванські ливарники сьогодні не можуть запропонувати достатню кількість потужностей. Мало того, там піднімуть ціни на 20%, ну а всередині китаю вже є можливість випускати чіпи на базі 14-нм техпроцесу.