Сучасні IT-технології допоможуть відновити Собор Паризької Богоматері

309

Собор Паризької Богоматері серйозно постраждав після недавньої пожежі. Для усунення наслідків і подальшого відновлення будівлі на допомогу прийдуть технології 21 століття, в числі яких точні 3D-зображення і популярна комп’ютерна гра.

Полум’я, згодом взяте під контроль, не стало робити знижку на поважний вік Нотр-Дам-де-Парі, серйозно пошкодивши його зовнішній вигляд. Не вціліла внутрішня дерев’яна обробка, постраждали годинник, центральний шпиль, стеля, дах, несучі опори 18-19 століть. Згорілий історичний пам’ятник відправляється на реставрацію, яка, за різними оцінками, займе 10-12 років.

На допомогу реставраторам прийшли сучасні технології і копітка робота історика Ендрю Таллона, створив наближену до реальності цифрову модель паризької пам’ятки. Таллон розробив 3D-мапу собору кілька років тому. Для цього він застосував метод лазерного сканування, який використовувався ним при створенні об’ємних проекцій та інших світових пам’яток архітектури.

Спосіб 3D-сканування, який взяв за основу доктор Ендрю Таллон, здатний відтворювати найбільш точні цифрові моделі будь-яких будівель. Використовувані технології XXI століття допомогли отримати досить реалістичні панорамні зображення. Таллон проробив величезний труд, роблячи фотографії з декількох десятків локацій в самому соборі і поруч з ним. У підсумку історик зібрав більше 1 мільярда точок даних.

Ще одним джерелом, узятим для наочного зображення згорілого Нотр-Дам-де-Парі, стане відома гра Assassin’s Creed: Unity. При створенні видеолокаций дизайнер проекту Керолайн Мизсе протягом двох років вивчала всі подробиці конструкції французької пам’ятки. Вона використовувала історичні відомості, старі фотографії і зуміла відтворити віртуальну версію собору більш раннього періоду, якій до моменту розробки гри вже не існувало в реальності (дія гри відбувається в кінці 18 століття). Комп’ютерний Нотр-Дам, знайомий багатьом геймерам, буде також використовуватися при відтворенні цієї будівлі.

Гра Unity стала першою у всіх Assassin’s Creed, де графіка відтворює архітектурні будови в масштабі 1:1. Завдяки промальовуванні деталей зовнішній вигляд віртуального Собору Паризької Богоматері переданий з урахуванням найдрібніших особливостей і деталей. Застосовувані технології 21 століття дозволили точно промальовувати текстури дерев’яних і кам’яних деталей з максимальною точністю, що може надати чималу допомогу в реставрації архітектурної пам’ятки Франції.

Реконструкция собора Парижской Богоматери

Робота з відновлення собору належить чимала. Центральний шпиль будівлі, побудований ще в 1860 році, став жертвою вогню. Покрівля Нотр-Дам, постраждала при пожежі, вважається однією з найстаріших у світі, у її будівництві використано дерево 12 століття. І все ж кілька сотень пожежників, кинутих на гасіння полум’я, змогли врятувати багато предмети внутрішнього убранства собору. Пощастило і 16 скульптур святих, які розміщувалися поруч з падінням шпилем. Їх зняли за кілька днів до події для ремонтних робіт.

Джерело: http://sokal-shop.net.ua/