Студент вимагає від Apple 1 мільярд доларів за неправдиве обвинувачення в крадіжці

204

Сучасні технології, спрямовані на поліпшення умов життя і покликані допомагати, іноді мають прямо протилежний ефект. На цей раз компанія Apple виявилася замішаною в черговому судовому розгляді, хоча позивачем у справі виступає не інша, така ж велика корпорація, а звичайний студент.

Нью-Йоркський студент Усман Ба звинувачує компанію в тому, що її система лицьовій ідентифікації невірно зв’язала його ім’я, а точніше особа з серією пограбувань фірмових магазинів Apple в кількох містах США. Усман звинувачувався у злочинах, яких не скоював. Через свою неуважність він втратив свої документи, і цим встиг скористатися справжній злочинець.

Зловмисник підтверджував особу за знайденим документам, потім здійснював крадіжки, однак система розпізнавання осіб зафіксувала ім’я справжнього господаря документів з серією пограбувань. Після всього студент вирішив подати в суд на Apple, оцінивши свої моральні страждання на 1 млрд. доларів.

Усмана Ба заарештували у власному будинку з обвинуваченням у кількох крадіжках фірмових магазинів Apple. Спочатку в справі, де спочатку виступала обвинувачем компанія Apple, виявилася плутанина. По-перше, на фотографії, що додається до ордера на арешт, був чоловік не схожий на Усмана Ба, а по-друге, під час однієї їх крадіжок у студента було 100%-ве алібі, яке підтверджує його присутність в іншому місті.

Позивач розповів, що деякий час тому втратив учнівські водійські права. На них відсутня фотографія. Можливо, хто їх вкрав або просто знайшов і вирішив скористатися нагодою для помилкової ідентифікації особистості в магазині Apple. На думку студента, система лицьовій ідентифікації Apple могла автоматично внести обличчя справжнього злочинця у свою базу, підписавши ім’ям потерпілого Усмана Ба.

Студент вважає, що корпорація Apple застосовує технологію сканування осіб у фірмових магазинах потай від покупців. Система використовується для знаходження підозрюваних у злочинах (частіше, крадіжки), але самі відвідувачі не здогадуються, що їх особи ідентифікують і потім вносять в базу. Слідчого, який вів заплутану справу, довелося самому переглядати відео з камер спостереження, щоб переконатися, що студент дійсно не схожий на справжнього правопорушника і зняти з нього всі звинувачення.

Джерело: http://pcforsage.com.ua/