Штучний інтелект навчився визначати вік по очах і складати музику у «важкому» стилі

309

Самонавчальні нейромережі роблять чималі успіхи, демонструючи результати, які іноді перевершують здібності людини. На цей раз штучний інтелект показав свою перевагу в умінні помічати найменші деталі і на цій основі робити висновки.

Це вдалося довести в експерименті Університету Міннесоти, де нейромережі дали завдання визначити вік дитини по тому, куди спрямований його погляд. Як з’ясувалося, вік людини видає те, на чому його погляд фіксується в першу чергу.

Перед початком експерименту були зібрані дані для попереднього навчання ІІ. Для цього дітей, що беруть участь в дослідженні розділили на дві групи. В першу потрапили учасники у віці півтора років, у другу – діти старшого віку, у віці 2,5 років. З допомогою спеціального механізму, який стежив за рухами їхніх очей, визначили, на що діти з різницею в один рік звертають увагу в першу чергу. Виявилося, що молодша група спочатку дивиться на обличчя, а учасникам старше більше цікаві предмети, як правило, ті, до яких можна дотягнутися.

Вся зібрана інформація стала основою навчання ІІ. Пізніше нейромережа одержала завдання вказати вік по руху очей дитини. В результаті технології штучного інтелекту в черговий раз показали свої здібності, у 80% випадків алгоритм давав правильну відповідь.

Такі дослідження проводяться не так часто, оскільки в них задіяні маленькі діти. Однак експерименти подібного типу дозволяють дізнатися чимало цікавого. Дослідження допомогло дізнатися більше подробиць про поведінку людини. Так, раніше передбачалося, що індивід в першу чергу зафіксує поглядом ті предмети, які на загальному тлі найбільш яскраві і більше виділяються. Виявилося, все не так просто. Для людини має ще важливість сенс, який несе той чи інший об’єкт. Тому, побачивши щось, хвилююче його на даний момент, людина може і не помітити більш яскраві деталі.

Крім визначення віку, технології ші роблять чималі успіхи і в музичній сфері. Так, проект під назвою Dadabots під управлінням двох програмістів навчив нейромережа твору музики в стилі death metal. Розробники ведуть Youtube-канал, де створений ними алгоритм демонструє свої творіння. На думку самих творців проекту, машинний інтелект складає пристойні треки для даного музичного напряму без додаткових доробок і виправлень.

Для навчання свого алгоритму розробники взяли за основу творчість канадського колективу Archspire, пісні якого відрізняються високим темпом звучання. В результаті штучний інтелект навчився створювати твори в «важкому» стилі, накладаючи швидкі партії ударних, гітари і агресивний вокал.

Творці Dadabots розповідають про певний прогрес свого «музиканта». Раніше при творі треків в інших жанрах його твори в більшості відбраковувалися, і лише 5% потрапляли в підсумковий альбом фейкової групи Dadabots. Нинішній матеріал не вимагає доопрацювань, тому розробники дали нейромережі максимальну свободу, дозволивши їй складати музику в режимі стріму.

Як вважають автори Dadabots, поліпшення якості музики пов’язано з базою, на якій навчався ІІ. Так, музика групи Archspire відрізняється швидкістю, і чим швидше звучать ударні партії, тим стабільніше виходить музика у нейромережі. Раніше Dadabots вже випустив чимало збірок різних жанрів, в числі яких є і альбом у стилі «Бітлз».

Джерело: http://kbcsecurities.com.ua/