Розумний шолом проводить ранню діагностику інсульту

44

Ключовою умовою успішного лікування інсульту вважається своєчасна медична допомога. Дослідники спроектували спеціальний шолом, здатний диагностироватьтип хвороби з високою точністю, визначаючи її тип і тяжкість.

Передбачається, що шолом буде використовуватися в машині швидкої допомоги по дорозі в лікарню. Це означає, що вже в дорозі пацієнт получітнеобходімое лікування, в той час як зазвичай подібні процедури займають кілька годин. Шолом не передбачає постановку діагнозу, але дозволить прискорити вибір тих чи іншихмедичних процедур для переніс інсульт людини.

Робота шолома заснована на електромагнітних хвилях, здатнихлегко проникати в череп. Механізм діагностує інсульт, а після з точністю до80% визначає один з типів захворювання: ішемічний або геморагічний. Пристрій не пройшов клінічних випробувань, але творці нової технології вже хотятпріступіть до більш складних експериментів найближчим часом.

Медики відзначають, що раннє визначення типу інсульту пріведетк підвищенню шансів на повне одужання, оскільки в багатьох случаяхсовременние методики здатні усунути згусток крові в голові пацієнта. Якщо етобудет вироблено в першу годину після нападу, ймовірність сприятливого ісходаповишается.