Російські вчені розробили спосіб зниження вартості квантової мережі на чверть

18

Дослідники з росії запропонували унікальну архітектуру квантової мережі, яка дозволяє значно скоротити фінансові витрати на її розгортання і подальше обслуговування.

Pixabay.com

У роботах взяли участь фахівці центру нті «квантові комунікації» ніту «місіс», московського фізико-технічного інституту (мфті) і російського квантового центру (ркц).

Суть методу полягає у використанні оптичних перемикачів і зменшенні кількості пристроїв квантового розподілу ключів. Стверджується, що завдяки даному підходу вартість квантової мережі можна зменшити більш ніж на чверть — на 28 %.

Квантовий розподіл ключів — крк) — метод передачі секретного ключа між двома сторонами, безпека якого заснована на фундаментальних законах квантової фізики. На практиці застосування даної технології пов’язане з рядом складнощів: це, зокрема, висока вартість пристроїв крк і необхідність забезпечення прийнятних швидкостей передачі секретних ключів між сторонами, що спілкуються.

Ніту» місіс »

Російські дослідники пропонують задіяти в складі квантових мереж оптичні комутатори існуючих оптоволоконних мереж. Це, як стверджується, дозволить скоротити кількість використовуваних пристроїв крк, а отже, знизити вартість.

» ідея використання комутаторів полягає в тому, що оптичні канали існуючої телекомунікаційної структури дуже різнорідні з точки зору втрат, тому швидкість генерації ключів сильно різниться в різних сегментах. Тому, принаймні, у випадку конфігурації магістральної квантової мережі, немає сенсу організовувати безперервну генерацію ключів на всіх ділянках-швидкість генерації ключів обмежена найповільнішим каналом. Таким чином, використання оптичних перемикачів в сегментах з низькими втратами може допомогти значно знизити загальну вартість квантової мережі, в той час як швидкість генерації секретного ключа залишається досить високою», — кажуть вчені.