Реакція ігрової громадськості на скасування «ігроміра-2021»

10

Нараховано винагороду

Цей матеріал написаний відвідувачем сайту, і за нього нараховано винагороду.

Сьогодні вдень стало відомо, що найбільшої російської виставки відеоігор «ігромір» і проведеного паралельно з ним в «крокусі» фестивалю comic con russia в цьому році не буде. До цього організатори планували провести обидва заходи 7-10 жовтня 2021 року, активно вівся попередній продаж квитків. Про скасування вже встигли написати багато російські видання ігрової та околоигровой тематики, але особисто я вирішив додатково вивчити думки аудиторії фестивалю і деяких джерел з близьких сфер, на основі чого зробив кілька висновків, які наведу в даному матеріалі. Так чи інакше, проблема зі скасуванням «ігросвіту» цього року, вже вдруге поспіль (з урахуванням минулорічного фестивалю, що не відбувся), дещо глибша, ніж може здатися на перший погляд.

Почати з того, що багато хто з числа взяли квитки заздалегідь, хочуть повернути їх і отримати назад гроші. Особливо незадоволені vipи, які купили перепустку на всі дні, включаючи перший день роботи виставки для представників індустрії та змі, за ціною в 7000 рублів. У когось із них цей пропуск залишився ще з минулого року. А вся справа в хитрому позиціонуванні фактичного скасування «ігросвіту-2021» в цьому році: офіційно, організатори не скасовують, а переносять виставку на наступний рік. Втім, так само справи йшли і в 2020, тільки тоді ще додатково організували безкоштовний онлайн-формат у вигляді ряду інтерв’ю та анонсів.

Крім неможливості отримати назад гроші за квитки, багато відвідувачів і косплеєри також скаржаться на понесені додаткові витрати: багато з них не тільки придбали квитки на сам фестиваль, але і забронювали готельні номери і купили квитки на поїзди/літаки до москви на ці числа. Деяким навіть довелося заздалегідь брати відпустку.

З цього всього виникає ще одна проблема: просто гігантський перший павільйон «крокус експо» і в попередні роки насилу вміщував всіх бажаючих відвідати захід, а на гіпотетичному «ігросвіті-2022», який може відбутися в наступному році, і так вже має зібратися дуже багато народу з числа тих, хто купив квитки в цьому і минулому роках. Плюс, так чи інакше, буде і нова хвиля бажаючих, та й організаторам, швидше за все, будуть потрібні додаткові кошти з продажу квитків.

Так чи інакше, самі організатори мотивують своє рішення про скасування фестивалю цього року ймовірним посиленням антикоронавірусних обмежень вже найближчим часом. Справа не стільки в ситуації з коронавірусом як таким, скільки з тим, що до нього традиційно додадуться ще й безліч випадків захворювань від інших сезонних грві, що, в цілому, ускладнить загальну обстановку і обіцяє чергову фазу посилення обмежень на проведення публічних заходів.

Також, одне з джерел виділило наступну проблему, яка не дозволила б провести «ігромір-2021» цього року у форматі covid-free, тобто, з пропуском відвідувачів та учасників на майданчик за qr-кодами, що підтверджують повністю проведену вакцинацію. Вся справа в тому, що вакцинують в росії людей від 18 років і старше, в той час як значна частина цільової аудиторії виставки – молодше цього віку. Так, можна було б провести фестиваль цього року у форматі «18+» (і з дотриманням регламенту covid-free, само собою) і не продавати квитки тим, хто не досяг цього віку, але цьому заважає те, що в цьому році також повинні були бути дійсні квитки, куплені ще в 2020.

Так чи інакше, одне з джерел, близько знайомих з ситуацією, повідомляє, що організатори ще сильніше ризикували б, якби не заявили про фактичне скасування фестивалю зараз: на більш пізніх етапах довелося понести більш значні витрати і збитки, в тому числі, і орендарям, які встигли б підготувати стенди і доставити обладнання. І всі ці ризики неминуче довелося враховувати організаторам виставки, приймаючи рішення про її скасування в цьому році. А рішення про заборону на проведення з боку органів влади могло прийти в будь-який час-це могло статися вже в найближчі дні, це могло статися і за пару днів до початку фестивалю. В останньому випадку, природно, все довелося б однозначно скасовувати, несучи величезні збитки.

Джерела з числа орендарів стендів відзначають, що якщо ситуація з коронавірусом в наступному році буде приблизно такою ж, як в цьому і минулому році, то їм доведеться з крайньою обережністю приймати рішення про свою участь, намагаючись звести до мінімуму попередні витрати. Один з них зазначив, що і цього року оцінювали ризики скасування фестивалю як 50/50, проте, прийнявши рішення про участь у ньому.

У будь-якому випадку, «ігромір» залишається найяскравішим фестивалем ігрової індустрії росії і найближчого зарубіжжя і вельми значним навіть у світовому масштабі, нехай і дещо поступаючись основним щорічним заходам індустрії по частині анонсів нових проектів і демонстрації ексклюзивного контенту. Тому, не хочеться залишати надію на те, що в наступному році «ігромір-2022» все-таки відбудеться.