Пятимісне аеротаксі Lilium Jet вчинила успішний пробний виліт

329

Німецький стартап Lilium, що представив в 2017 році двомісне повітряне таксі, поліпшив свою розробку і представила робочу модель аеротаксі для п’яти пасажирів. Після численних випробувань на землі прототип успішно показав себе і в повітрі. Апарат оснащений 36 реактивними двигунами і може розганятися до 300 кілометрів на годину. Команда проекту стверджує, що на такому таски можна долетіти з Лондона до Парижа всього за годину.

Електрична енергія, на якій повністю функціонує таксі-літак, що робить його екологічно чистим видом транспорту. До того ж Lilium Jet допомагає частково позбутися від наземних пробок. На крилах аеротаксі розмістилися 24 реактивних двигуна, інші розташовані в передній частині корпусу. Завдяки зміні орієнтації двигуни забезпечують як горизонтальне, так і вертикальне переміщення в повітрі.

За словами розробників, під час польоту з постійною швидкістю апарат використовує лише 1/10 частина потужності всіх двигунів. На одному заряді літаюче таксі здатна пролетіти до 300 кілометрів з максимальною швидкістю 300 км/ч. П’ятихвилинний політ на Lilium Jet замінює приблизно годинну їзду на автомобілі.

На початку травня відбувся перший пробний політ Lilium Jet. Випробування проходило в околицях Мюнхена. І, хоча політ відбувся без участі пілотів і тим більше пасажирів, компанія вважає його успішним. У перспективі аеротаксі Lilium Jet буде використовуватися для з’єднання вокзалів і аеропортів, а також зв’яже центральні райони з передмістям. За деякими прогнозами багато світові міста почнуть використовувати проект Lilium і здійснювати повітряні перевезення ближче до 2025 року.

У Lilium є кілька конкурентів у світі, які також проектують повітряне таксі і працюють над розвитком подібного сервісу. Так, Airbus ще раніше продемонстрував політ своєї моделі. Робочий прототип компанії – аеротаксі Vahana здійснив перший пробний політ на початку нинішнього року. На висоті 64 метрів апарат досяг швидкості 57 км/ч.

 

Джерело: http://linkomania.com.ua/