Ноутбук, заражений найбільш небезпечними вірусами, оцінюється більше 1 мільйона доларів

178

На одному з онлайн-аукціонів з’явився незвичайний ноутбук Samsung, який не призначається для виконання типових завдань і не має можливості підключитися до інтернету. Даний лот представлений в якості цього об’єкта мистецтва. Ноутбук є вмістилищем шести вірусних програм, які в свій час принесли загальносвітові втрати на $95 млрд.

Вірус як предмет мистецтва

Лот, який знаходиться в Нью-Йорку, назвали «Сталість хаосу» (The Persistence of Chaos). Автором проекту виступив китайський інтернет-художник Guo O Dong, який знаменитий своїм невдоволенням зайвої віртуалізацією реальному житті. Охочі купити ноутбук Samsung, який вже встиг отримати неофіційний статус « найбільш небезпечного ноутбука у світі», повинні бути готові розлучитися з чималою сумою – за унікальний лот вже пропонують більше 1 мільйона доларів.

На території США розповсюдження вірусного програмного забезпечення знаходиться під забороною. Саме тому незвичайний ноутбук представлений як об’єкт мистецтва і матеріал для досліджень. Перед поставкою кінцевому покупцеві девайс ще раз перевірять на неможливість підключитися до всесвітньої павутини і деактивує всі порти.

6 гучних програм

«Сталість хаосу», він же 10-дюймовий ноутбук самсунг має в основі модель NC10-14GB випуску 2008 року. Операційною системою стала Windows XP SP3, хоча ноутбук у своєму роді унікальний, адже найбільший інтерес для користувачів представляють не його технічні характеристики, а вбудовані вірусні програми. У їх числі шкідливий ILOVEYOU, про яке стало відомо ще в 2000 році. Його поширення, за деякими припущеннями, з території Філіппін, відбувалося через електронну пошту. На рахунку ILOVEYOU більше 500 тисяч уражених пристроїв, а у фінансовому еквіваленті збиток від неї склав близько $5,5 млрд.

Ноутбук вмістив у себе і шкідливе ПЗ під ім’ям MyDoom, знайомство з яким відбулося в 2004 році. Його авторство приписують спамерам з Росії. На його рахунку збиток в $38 млрд. Колекцію продовжує вірус SoBig (2003 рік), в арсеналі якого сотні тисяч заражених ПК і $37 млрд фінансових втрат.

Крім них, ноутбук Samsung включає вірус BlackEnergy 2. Його зоряним часом став 2010 рік, при цьому згадка першої версії трояна відноситься трьома роками раніше. Ще одним шкідливим ПЗ став DarkTequila. Його зоною поразки стала переважно територія Латинської Америки у 2013 році. Вірус крав банківські і корпоративні відомості, причому не тільки онлайн. DarkTequila приніс збитків на мільйони доларів.

І завершує шістку знаменитий шифрувальник WannaCry. Його масштабне поява відбулося в 2017 році, а географія поширення налічує 150 країн. У його арсеналі принесений збиток користувачам у всьому світі оцінюється в межах $4 млрд.

Джерело: http://download.openlib.org.ua/