Не працює мікрофон в windows 10

29

Сьогодні багато власників комп’ютерів або ноутбуків воліють спілкуватися в голосовому режимі. У ноутбуках практично завжди це передбачено виробником-в наявності є вбудована відеокамера і мікрофон, а в комп’ютерах необхідно використовувати зовнішній пристрій. Користувачі часто стикаються з некоректною роботою звукової підсистеми, зокрема і мікрофона. Нижче ми розглянемо, що робити, якщо не працює мікрофон в windows 10.

З самого початку необхідно перевірити налаштування конфіденційності, оскільки частою причиною є те, що варто заборона на використання мікрофона. Щоб його зняти, потрібно зробити наступне:

 1. натискаємо на кнопку пуск, після чого в меню зліва вибираємо «параметри»;
 2. вибираємо» мікрофон»;
 3. переміщаємо повзунком під пунктом «дозволити додаткам використовувати мікрофон» в положення вкл. Також подивіться, чи активований мікрофон для тих додатків, в яких ви його хочете використовувати.

Після цього перезавантажте програму і перевірте, чи працює мікрофон. Якщо ні-скористайтеся порадами нижче.

У windows 10 працює системна утиліта, яка повинна в автоматичному режимі знайти і усунути неполадку в роботі – швидше за все це допоможе вирішити проблему. Для цього:

 1. натискаємо клавіші win + x, переходимо в «панель управління»;
 2. переходимо » обладнання та звук»;
 3. вибираємо параметр» запис звуку «і натискаємо кнопку»далі».

Буде запущено засіб виявлення проблем, система повинна їх автоматично виправити. Але іноді утиліта неполадок може не знайти-в цьому випадку закрийте вікно і перейдіть до наступного пункту.

Активація мікрофона в панелі управління звуком

Якщо не працює інтегрований мікрофон – то можливо він просто відключений. Щоб включити пристрій, необхідно зробити наступне:

 1. заходимо в панель управління. Скористайтеся пошуком і введіть необхідний запит;
 2. переходимо у вкладку» запис», знаходимо мікрофон і натискаємо правою кнопкою. Вибираємо пункт » включити»;
 3. зробіть вбудований мікрофон пристроєм запису за замовчуванням.

В панелі управління звуком можна провести настройку мікрофона. Для цього натискаємо мишкою і вибираємо «властивості». У вкладці «рівні» за допомогою двох повзунків можна відрегулювати чутливість мікрофона.

Можете включити настройку «прослуховувати з даного пристрою», яка знаходиться у вкладці «прослухати». Після налаштування параметрів збережіть зміни шляхом натискання кнопки «ок».

Після перевірки, не забудьте зняти галочку з «прослуховувати з даного пристрою».

Установка актуального драйвера мікрофона

Якщо мікрофон як і раніше не працює і попередні способи не вирішили несправність, потрібно оновити драйвера. У пошуку вводимо «диспетчер пристроїв», вибираємо відповідний результат.

Знаходимо пункт» аудіовходи і аудіовиходи«, де вибираємо»властивості».

У вкладці «драйвер «натискаємо на»оновити». Вибираємо»автоматичний пошук оновлених драйверів». Система знайде драйвера в інтернеті. Якщо ж нові драйвера знайденими не були, необхідно видалити пристрій. Натисніть мишкою по мікрофону і виберіть»видалити».

У меню диспетчера завдань натисніть на «дія» і поновіть конфігурацію. При цьому вкладка повинна бути відкритою.

Якщо нічого не змінилося, доведеться самостійно завантажити драйвера. Якщо у вас пк-перейдіть на сайт розробника обладнання і скачайте драйвера для свого мікрофона. Детальну інформацію про нього ви можете отримати в диспетчері пристроїв. Власники ноутбуків можуть завантажити дайвера на сайті виробника зі сторінки «драйвери і пз».

Якщо мікрофон не працює в грі

Іноді мікрофон працює в системі і звичайних додатках, а в грі при розмові користувача не чути. Щоб усунути несправність, необхідно:

 1. у диспетчері пристроїв вибираємо «звукові, ігрові та аудіопристрої», натискаємо мишкою по «conexant» і «властивості»;
 2. натискаємо «оновити», після чого вибираємо «пошук драйверів на цьому комп’ютері»;
 3. далі натискаємо «вибрати драйвер зі списку встановлених драйверів», вибираємо «пристрій з підтримкою high definition audio»;
 4. натискаємо кнопку «далі» і погоджуємося з попередженням.

Після таких маніпуляцій зі зв’язком все повинно бути в порядку. Після цього перезавантажуємо систему.

Після виконання розглянутих способів мікрофон повинен запрацювати. Якщо ж проблему вирішити не вдалося – можливо, що причина криється в роз’ємі для підключення мікрофона. В такому випадку його необхідно буде замінити. Ще один варіант-несправність самого мікрофона.