Найперша флешка у світі з рекордним обсягом надійшла в продаж

185

Компанія Sandisk, яка займається створенням носіїв інформації на основі flash-пам’яті, представила в продаж фірмовий накопичувач ємністю 1 ТБ. Створена ще три роки тому флешка великого обсягу, нарешті, до 2019 року дісталася до торгових інтернет-майданчиків. Мініатюрна високопродуктивна новинка стандарту microSDXC з’явилася у власному онлайн-магазині компанії, а також стала доступна через сервіс Amazon за ціною $450.

Флеш-накопичувач позиціонується компанією як рішення для портативних ігрових консолей, професійних і автономних систем відеофіксації. Флешка Sandisk сімейства Extreme об’ємом 1 ТБ має захист від попадання вологи, а також перепадів температур.

Рекордсмен ємності в своєму класі флешка з великим об’ємом пам’яті Sandisk класу U3 заявила про себе ще в 2016 році. Прототип, створений в той час, зумів перерости в повноцінний продукт і стати доступним для споживачів лише через три роки. Серед заявлених технічних особливостей флеш-карти можна виділити швидкості читання і запису до 160 МБ/с і 90 МБ/с відповідно. Ці параметри відкривають можливість для запису відео в дозволі 4K при частоті кадрів 60/120 в секунду. Крім того, flash-накопичувач підтримує швидкісний інтерфейс шини UHS-I.

Sandisk випередила своїх конкурентів, швидше всіх IT-виробників представивши діючий прототип карти microSDXC великої ємності. Однак ставши піонером серед інших брендів, компанія не змогла зберегти цей статус на ринку і першою випустити в продаж свою розробку. Компанію обійшов інший виробник – китайський Lexar, який на початку 2019 року запропонував споживачам власний флеш-накопичувач великого обсягу. Представлена флешка 1 ТБ від Lexar за своїми характеристиками кілька програвала прототипу Sandisk. Так, максимальні швидкості читання і запису склали 95/70 МБ/с відповідно, проте за вартістю накопичувач виявився вище: виробник оцінив його в межах $500.

У свою чергу Sandisk вирішила перевершити власний рекорд. На початку нинішнього року, ще не починаючи масового випуску своїх microSDXC-карт 1 ТБ, компанія презентувала черговий компактний носій рекордної ємності. Ним стала ще одна флешка великого обсягу, на цей раз до 4 ТБ. Нова розробка оповита таємничістю. Крім заявленої ємності і того, що накопичувач оснащується коннектором стандарту USB-C, про новинку невідомо практично нічого. До моменту презентації в рамках профільної конференції нова флешка Sandisk не мала навіть назви, не кажучи про інші параметри, терміни її появи на торгових майданчиках і вірогідної вартості.

 

Джерело: http://gyrus.org.ua/