На майнінг біткоіни в 2021 році вже витратили більше енергії, ніж за весь 2020 рік

9

Криптовалюта залучають багатьох користувачів анонімністю транзакцій, зручністю і рядом інших причин. Проте, на їх видобуток витрачається колосальна кількість електроенергії, що ставить під сумнів їх екологічність. Саме з цієї причини tesla призупинила прийом біткоіни в якості платіжного засобу за свої товари і послуги. Дослідники підрахували, що енергоспоживання мережі біткоіни в цьому році виросло і вже перевищило показники за весь минулий рік.

Bloomberg

За оцінками дослідників, в 2020 році на видобуток і проведення транзакцій в біткоіни було витрачено близько 67 твт·год енергії по всьому світу. Цей показник вже перевищено в поточному році. Передбачається, що до кінця 2021 року енергоспоживання мережі біткоіни складе 91 твт·год, що приблизно відповідає енергоспоживанню всього пакистану. У міру зростання ціни криптовалюта до мережі приєднується все більше майнер з менш енергоефективними машинами, що сприяє зростанню енергоспоживання.

Дослідники відзначають, що для виправлення ситуації кріптовалютной галузі варто підвищити енергоефективність майнінг і перейти на електроенергію, одержувану з низьковуглецевих джерел.