На допомогу космонавтам прийде надувний робот

189

Інженери Університету Бригама Янга спільно з проектом Pneubotics готують роботизований механізм для космічної галузі. На противагу стандартним моделей розробляється надувний робот як мінімум володіє незвичайною зовнішністю. Його назвали Королем Луї (King Louie). Це ім’я подарував роботу один з персонажів мультфільму «Книга джунглів» 60-х років.

Замість металевого корпусу керований робот отримав надувні камери, принцип роботи яких схожий на дію м’язів-антагоністів. Точне регулювання тиску дозволяє повітряним частин конструкції стискатися і розширюватися, виробляючи різні маніпуляції руками і ногами.

Подібні конструкції мають цілком вагомі конкурентні переваги. По-перше, вони виготовляються з тканини і гуми, що робить їх виробництво дешевше. Також вони легко піддаються ремонту. По-друге, легкість, якщо порівнювати з металевими роботами. Крім того, габарити повітряного робота можна зменшити, спустивши повітря, що робить їх ще і компактними.

Позитивною стороною King Louie можна вважати і безпеку, оскільки в його пристрої відсутні металеві елементи. М’якість робота оманлива. Незважаючи на свою «легкість», механізм, подібний Королю Луї, досить сильний і розвиває непогану швидкість завдяки своїй гідравліці.

У той же час надувний робот потребує доопрацювання низки функцій. Він не має сенсорів, контролюючих стан складових частин механізму, які є у жорстких аналогів. Тому при управлінні Королем Луї важливо розуміти положення кінцівок і суглобів в даний момент.

На сьогодні головним недоліком таких механізмів вважається незграбність і складність управління. Траєкторії руху різних деталей при скручуванні та згинаннях кінцівок робота складно змоделювати. При кожному надуванні і спуску повітря внутрішня структура, у тому числі суглоби, змінюються.

Тим не менш, розробники проекту придумали метод, як управляти і навчати King Louie, щоб той виконував відповідні команди і враховував зміну своїх габаритів при надуванні. Для цього робототехніки вбудували в руки робота датчики відстеження руху, щоб фіксувати кути при переміщеннях.

Фінансовою стороною проекту King Louie займається NASA, зацікавлена в тому, щоб роботи в космосі подібного типу допомагали подальшого освоєння міжзоряного простору. Для цього механізму є легкість, невелика вага, економічність, безпеку і довговічність. Зараз Король Луї повністю не готовий до практичної роботи, конструкція ще недостатньо автономна, також йому необхідно навчитися управляти своєю масою. Подібні надувні конструкції в подальшому можуть стати повноцінною альтернативою жорстким роботам та іншим робототехническим споруд на космічних станціях.

Джерело: http://htc-android.com.ua/