Intel представила 32 нових чіпсетів

188

Корпорація Intel розповіла про масштабне розширення сімейства чіпсетів. Фірмові процесори Intel доповнилися новинками 9-го покоління. Велике оновлення включає 6 нових мобільних і цілих 26 настільних продуктів, створених за поліпшеному 14 нм техпроцесу. Особливістю деяких чіпів стало впровадження нової технології, яка при певних параметрах автоматично збільшує тактову частоту, а також підтримка Wi-Fi 6.

Всі шість мобільних новинок включені в сімейство Н 9-го покоління. Вони виконані на архітектурі Coffee Lake Refresh. У різних моделях міститься від 4 до 8 ядер. Деякі з шести новинок виробник доповнив технологією Thermal Velocity Boost (TVB). Це інструмент турбо-розгону частот, який дозволяє чіпсету в автоматичному режимі прискорюватися вище показників стандартного Турбо-режиму.

Серед мобільних чіпів Intel самої високопродуктивної заявлена модель Core i9-9980HK. У складі флагмана 8 ядер і 16 потоків. Робоча частота – 2,4 ГГц, яка може розганятися до 4,9 ГГц. Даний процесор позиціонується для продуктивних робочих станцій і потужних геймерських ноутбуків.

Флагманський продукт i9-9980HK разом з близьким до нього по функціоналу рішенням i9-9880H доповнені новою функцією TVB. Її принцип роботи наступний. Система відстежує температуру процесора. Коли вона не перевищує норми до +50°C, функція сама підвищує продуктивність чіпа.

Інші мобільні процесори Інтел представлені 6-й і 4-ядерними рішеннями з впровадженої технологією TVB і без неї. Серед них Core i7, в арсеналі якого 6 ядер і 12 обчислювальних потоків, також серед мобільних новинок є Core i5 (8 потоків та 4 ядра). Дані рішення орієнтовані на легкі ноутбуки нового покоління.

Для десктопних систем процесори Intel також доповнилися новими продуктами, серед яких моделі Celeron, Pentium, Core i3, Core i5, Core i7 і Core i9 для пристроїв бюджетного і топового напрямку. В їх основі також лежить архітектура Coffee Lake Refresh і техпроцес 14 нм в оновленому форматі.

Всі настільні новинки мають різне позиціонування. Його можна прочитати в литерах, які доповнюють назва процесора. Наприклад, літера «К» означає можливість додаткового збільшення тактової частоти, суфіксом «F» позначаються моделі без інтегрованої графіки, букву «Т» містять рішення з сберегающим енергоспоживанням.

Флагманом десктопних новинок став Intel Core i9-9900. У його складі 8 ядер і 16 потоків, робоча частота 3,1 ГГц з можливістю збільшення до максимальних 5,0 ГГц. Його головною відмінністю від вже наявних на ринку попередників (i9-9900K і i9-9900KF) є показник енергоспоживання: 65 Вт замість 95 Вт.

У порівнянні з преміальними чіпсетами трирічної давності нові процесори Intel анонсовані виробником як більш продуктивні рішення для ігор (до 56%) і роботи з відео формату 4К (до 54%). Ноутбуки, оснащені чіпсетами 9-го покоління, які вже є у брендів Acer, Asus, Dell, HP, Razer, Lenovo.

Джерело: http://proplay.com.ua/