Ілон Маск поділився думкою, що варто було б запитати у самого потужного у світі штучного інтелекту

299

Засновнику компаній SpaceX і Tesla Ілону Маску знову представилася можливість поділитися своєю ідеєю, що навколишній світ – це комп’ютерний симулятор, який створив вищий розум. У розмові з дослідником Массачусетського технологічного інституту Лексом Фрідманом прозвучало запитання про те, що мільярдер запитав у самого потужного штучного інтелекту. Маск досить довго міркував і, нарешті, відповів, що, якби їй випала така можливість, його питання звучало так: «Що знаходиться за межами симуляції?»

Думка, що Всесвіт – це неймовірних масштабів комп’ютерна симуляція, в якій проживає все людство, Ілон Маск висловив ще в 2016 році. Свою теорію підприємець обґрунтовує надшвидким розвитком відеоігор. Якщо кілька десятиліть тому ігромани могли задовольнятися найпростішими симуляторами, то через час гри багато в чому покращилися, їх промальовування досить реалістично стала відображати віртуальні світи. Тому Маск припустив, що хто-небудь більш просунутий ззовні цілком міг сконструювати комп’ютерну Всесвіт, в якій живе людство.

Маск пропонує подумки перенестися на кілька тисяч років вперед, вважаючи такий відрізок часу нікчемним для еволюційних перетворень. Вже зараз індустрія ігор досить наближена до візуальної реалістичності, коли віртуальна картинка стає все більше схожою на реальність. Через 10 000 років рівень технологій виявиться набагато вище сьогоднішнього, що позначиться і на відеоіграх. У результаті комп’ютерні ігри-симулятори майбутнього запустяться на множині приставках і комп’ютерах. Слідуючи такій логіці, Ілон Маск сміливо припустив, що одна з таких запущених віртуальних симуляцій і є життя на планеті Земля.

В ході бесіди з Массачусетським інститутом підприємець уточнив, що, якщо ніяких фізичних відмінностей між реальністю та віртуальним світом не можна буде визначити, то перевірити людське середовище на реальність буде просто неможливо. При цьому глава Tesla і SpaceX пояснює, що визначити – все навколо комп’ютерний симулятор чи ні, все-таки можливо. Для цього можна зробити припущення, що суперкомп’ютер, який всім керує, побачить, що його творіння з’ясували, як можна перевірити Всесвіт на симуляцію. Цілком ймовірно, що стартує процес виправлення помилок, при цьому віртуальний світ на час зупиниться або перезавантажити знову.

У минулому Маск був засновником ще одного проекту під назвою Neuralink. Його завданням стала розробка комп’ютерної програми, яка дозволила б поєднати людський мозок з машиною. Крім того, підприємець підтримує створення певних правил для штучного інтелекту. На його думку, недостатній контроль над цією областю може призвести до незворотних наслідків.

Деякі вчені, які працюють у сфері ШІ, впевнені, що супер просунута система штучного розуму з’явиться вже в найближчому десятилітті. Ймовірно, Ілону Маску вдасться особисто запитати у системи те, що його цікавить найбільше.

Джерело: http://dlemoduli.org.ua/