Французький проект представив розумні лінзи для зору з доповненою реальністю

204

Технічний світ доповнився ще одним винаходом, пов’язаних з розвитком сучасних розробок. Їм стали автономні смарт-лінзи з інтегрованою технологією доповненої реальності. Авторство новинки належить французькому проекту на базі передового університету IMT Atlantique.

Розробка стала одним з етапів масштабного і не позбавлений амбіцій проекту щодо винаходу оптичних пристосувань новітнього покоління з доповненою реальністю. Такі лінзи дозволять використовувати інтерфейс комп’ютер-людина, додавати інші опції і аналізувати когнітивні навантаження.

Творці проекту стверджують, що розумні контактні лінзи здатні повноцінно працювати з додатковими інструментами, включаючи бездротові радіопередавачі, світлодіодні дисплеї, сенсори для фіксації погляду. У той же час ключова функція – поліпшення зору залишається незмінною.

Контактні лінзи живить гнучкий мікроакумулятор. Творці новинки зізналися, що найбільш трудомісткою завданням, з якою їм довелося зіткнутися, стало питання, як зменшити в розмірах джерело живлення, необхідний для роботи лінз. Інженери зуміли вирішити проблему винаходом компактної батареї, яка забезпечує живлення інтегрованої електроніки протягом кількох годин. Завдяки цьому відбувається процес відтворення і подальшої передачі по бездротового зв’язку всій візуальної інформації.

Офіційний прес-реліз стверджує, що застосування гнучких елементів електроніки на основі графену дозволить доповнити смарт-лінзи для очей великою кількістю корисних опцій. Ними можуть стати інструменти додаткового зору, вбудовані обчислювальні пристрої та системи зв’язку. Автори проекту пророкують своїй розробці велике майбутнє та можливість застосування в різних сферах, у числі яких на першому місці, безумовно, медицина, включаючи хірургію. Також лінзи зможуть використовуватися під час водіння, а ще в індустрії розваг.

IMT Atlantique линзы купить

Новинка вже зацікавила один з департаментів Міноборони США (DARPA), що займається перспективними науковими проектами. Його інтереси в основному пов’язані з поліпшенням візуальних можливостей армійських підрозділів. Крім того, французькі автономні смарт-лінзи привернули увагу і світового гіганта Microsoft, який вже готовий інвестувати в проект чималі кошти. І це цілком очікувано, адже корпорація має за плечима контракт з армією по створенню спеціальних стіна доповненої реальності.

Інженери проекту стверджують, що практично всі основні компоненти розробки готові. Після їх інтеграції в лінзи розпочнеться серія випробувань пристрою, імовірно це відбудеться в 2020 році.

Джерело: http://superfly.org.ua/