F. I. S. T.: forged in shadow torch

58

Ігри в комплексному жанрі «метроідваній» зараз виходять досить часто, проте одиниці з них стають культовими, на зразок hollowknight , bloodstained: ritual of the night і ori andthe will of the wisps , де прекрасно реалізовано буквально все.втім, щоб зробити хорошу спадкоємицю ідей metroid і castlevania теж треба постаратися, і китайській командеtigames це вдалося, як показує вийшла новинка f. I. S. T. Forged in shadow torch для playstation 5, playstation 4 ірс.

Дія гри розгортається в факельному місті, деантропоморфні звірятка живуть під гнітом механічних окупантів —«залізних псів». Ці сталеві і смертоносні машини, що володіють розвиненим штучним інтелектом, жадають перетворити всіх громадян в собі подібних. Але процес цей не блискавичний, тому для початку механоїди просто сформували гетто. Лишьнемногочисельні звірятка знаходять в собі сміливість протистояти репресіям і намагаються боротися з окупаційним режимом.

Головний герой f. I. S. T.-кролик на ім’я рей. Він колись був передовим бійцем опору, але тепер опустив лапи і пропалює життя в звичайній рутині. Але раптово все змінюється, коли старийдруг-ведмідь лагодить бойовий кулак від старого екзоскелета, яким рейпользовался ще на війні, а потім потрапляє в полон до залізних псів.цього вухатий герой стерпіти не може, тому вистачає кулачіще іотправляется на порятунок одного, по дорозі прихопивши банкупітательного морквяного соку.

З цієї невеликої іскри починається тривала пригода,переповнена біганиною між локаціями, з рідкісними сюжетними сценамии представленням цікавих персонажів — місцевого щурячого барона,злодійкуватої і біса привабливою кішечки, та багатьох інших.деякі з зустрінутих npc нададуть чималу підтримку герою:нагородять за збір насіння, допоможуть розблокувати бойовий потенціал,перефарбують зброю в рожевий або будь-який інший (знайдений) колір, продадуть цінні штукенції.

Загалом, все досить стандартно для жанру. Але реалізовано сизюминкою, тобто розробники з tigames не напихали ігрумеханікамі бездумно. Кожен npc чимось мотивований, і не просто таксобірает ті ж насіння, або допомагає герою стати сильніше.єдиний, хто дещо бентежить-це друг-ведмідь. Але не той, який теремок зруйнував, піднявшись на нього. І не веселий пілот.його звуть урсо, і він схиблений на всіляких винаходах — саме він створює місцевий планшетний пк,піклується про мережу терміналів, що виконують функції контрольних точок і станцій ремонту, і помогаеткроліку визначити пріоритетні завдання.

Традиційно для метроідваній, в f. I. S. T. Гравці виявляються натериторії великого міста і прилеглих до нього територій. Картадействительно величезна, і біганина по ній починає втомлювати вже в другій половині гри. Придумавши термінали відпочинку, розробники вирішили не опрацьовувати систему подорожі між ними(хоча технічно, саме з урахуванням внутрішньоігрових технологій ірозвитку світу, це реально), а створили окремі телепорти —систему труб, по яких гравець переміщається на спеціальних кулях.на жаль, таких ось катапульт в грі дуже мало, всього близько десятка, ідаже не в кожній локації вони є. Тому біганини залишається оченьмного, а всі вороги регулярно відроджуються — так що битися доведеться на кожному кроці, на суші і під водою.

На щастя, бойова система тут класна, хоч вимагає звикання і розбивається лише з прокачуванням. Основні робочі кнопки « «квадрат» і» трикутник», плюс напрямки. Останні стають актуальнимипісля відкриття відповідних прийомів на дереві навичок. По мерепроходження в арсеналі гравця з’являється три зброї: начальнийкулак, потужна дриль і електричний хлист, здатний чіплятися за всі об’єкти. Його механіка повністю запозичена з ori and the blind forest , аж до аналогічних стрелокнаправленія польоту після зачіпки.

Спершу всі ударні комбінації будуть зводитися до складаються з 2-3ударів ланцюжкам, але в міру розвитку почнуть з’являтися аперкоти,що дозволяють підкинути ворога і жонглювати їм в повітрі, разлічниеполети з дрилем, розмашисті удари хлистом по площі, і так далі.бойова система дозволяє не тільки використовувати звичайні і посилені удари однією зброєю, але і перемикатися між агрегатами на ходу,сплітаючи цю справу в убивчі комбухи. Для їх вивчення рекомендуюпроходіть випробування у майстра рукопашного бою ву, але останні з них тут здалися мені складніше, ніж випробування за рю хаябусу в dead or alive 6

На прокачування скіллів потрібні диски з даними, які можна знайти або вибити зі спеціальних ворогів, на зразок міні-босів.

Крім бойових функцій, зброя відкриває і нові можливості дляперемещенія — кулаком можна натискати на кнопки і проламиватьрешеткі в підлозі, дриль дозволяє генерувати вітер і откриватьзакрученние двері, а хлист вимикає електричні перешкоди. На карті світу, до речі, дуже зручно показані всі замкнені двері, ідаже відображається з якого боку до них треба підійти, щоб відкрити. Втім, є тут і просто помаранчеві дверки, вони какправило відкриваються важелями і кнопками, для знаходження яких треба обійти половину локації. Ще в f. I. S. T. Є екіпірування, в томчислі опціональна — можна знайти здатність до парирування, еслідотошно досліджувати світ. Для проходження сюжету вона не обов’язково, проте істотно полегшує проходження деяких локацій.

Технічно гра виконана добре, але не більше. Дизайн тут класний, персонажі симпатичні, ефекти яскраві і детальні.продуктивність на playstation 5 майже бездоганна, а ось на рѕ4встречаются просідання при видовищних домаганнях і спецприйманнях. Вчасно сюжетних сцен кидається в очі бюджетність анімації, накоторую в боях і переміщеннях з видом збоку уваги особливого необращаешь. Зустрічаються тут і баги, особливо в більш пізніхлокаціях — у мене кілька разів зависали активовані блоком ліфти, доводилося вимикати гру і запускати заново.

Кілька слів про трофеї, але без поглиблення — для цього у насвскоре з’явиться спеціальний гід. Платина в грі, якщо ніякойтрофей не вирішить заглючити, береться приблизно за 20-25 годин, чтодовольно чимало для двомірних екшн-платформерів, навіть при открытомміре. Призи тут є всіх видів, крім онлайнових, славаморських: сюжетні, накопичувальні, ситуаційні. Зачищати світ можноі після проходження сюжету, вільно бігаючи по всій карті іпользуясь нечисленними телепортами,щоб зібрати всі плакати, зерна та інше.

Для деяких трофеїв буде потрібно чималий скілл в області жмякання кнопки. Але не той, якому навчають депутатів в країнах снд, аближе до файтингового-один з трофеїв зав’язаний на виконанні всехиспытаний в школі бойової майстерності, а тут потрібно «плести»комбухи з перемиканням зброї. Що мене засмутило-разработчікіприкольно реалізували взаємодію зброї з вібраційними функціями контролера, але зовсім не скористалися сістемойтрекінга прогресу трофеїв. Відсотків виконання накопичувальних операцій на ps5 ви тут не побачите.

Огляд написаний за цифровою версією гри для playstation 5, наданої редакції видавцем.

увага : за нашою інформацією, отриманою від видавця, f. I. S. T. Forged in shadow torch вже переведена на російську мову іпроходить редактуру. Локалізація буде додана в одному з майбутніх версій. Про якість сказати поки нічого. Вийде-оголосимо і скажемо в новини, якщо не пропустимо.