Дослідники зясували, що віртуальний світ відбивається на поведінці людей в реальності

236

Вчені однієї зі шкіл, що входять в структуру Стенфордського університету, прийшли до висновку, що доповнена реальність продовжує впливати на людей уже в фізичному світі. Незважаючи на те, що людина може перестати використовувати AR-гарнітуру, віртуальний світ продовжує на нього впливати і змінює поведінку.

Після проведених експериментів автори дослідження підвели підсумок, де оприлюднили свої результати. Експерти з’ясували, що технологія доповненої реальності впливає на зовнішні прояви людини, те, як він виконує різні дії, говорить, ходить, рухає руками і виконує різні завдання. Крім того, досвід доповненої реальності вплив на спілкування і взаємодію з реальними співрозмовниками.

Для підтвердження факту автори дослідження провели кілька експериментальних тестів, в яких погодилися взяти участь 218 осіб. Вчені продемонстрували добровольцям віртуального чоловіка, а точніше його 3D-модель. На зображенні, створеної за допомогою інструментів AR-реальності (коли віртуальна картинка накладається поверх фізичних об’єктів), віртуальний персонаж на ім’я Кріс сидів на стільці. Потім учасникам дали невеликі інтелектуальні завдання, в той час як віртуальний Кріс стежив за всіма їхніми діями. Експеримент показав, що люди, як і в реальності, коли сторонні «стоять над душею», фізично сприймали присутність Кріса, що позначалося на швидкості виконання завдань. В результаті присутність намальованого персонажа збивало добровольців, і вони повільніше робили своє завдання.

Потім учасникам експерименту запропонували вибрати собі стілець і сісти на нього. Як виявилося, AR технології поширили свій вплив на добровольців, які використовували на той момент гарнітуру, і жоден з них не вибрав місце, де раніше розташовувався віртуальний людина, хоча його вже не було в кімнаті. Навіть після того, як люди зняли з себе AR-гарнітуру, чомусь ніхто не вибрав стілець Кріса, що виявилося справжнім сюрпризом для дослідників.

В ході завершального експерименту людей розділили на пари, де один чоловік перебував у AR-гарнітури, а інший – без неї. Як розповіли самі учасники дослідження, ті, хто використав гарнітуру, відчували меншу залученість в розмову і зв’язок зі своїм співрозмовником. У результаті автори експерименту прийшли до висновку, що доповнена реальність здатна інтегруватися з фізичним світом, змінюючи поведінку і взаємодії між людьми. Крім того, учасники відзначали, що контент AR-реальності відчувався навіть після використання гарнітури.

Джерело: http://igry-online.com.ua/