Dji анонсувала професійну кінокамеру ronin 4d з підтримкою 8k, чотиривісною стабілізацією і лідаром

22

Dji представила систему ronin 4d, яка включає в себе камеру з високою роздільною здатністю, чотиривісну систему стабілізації зображення, лазерну систему фокусування, просунутий рекордер, великий дисплей і підтримку бездротової передачі даних. Виробник позиціонує новий продукт як»інтегроване кінематографічне рішення». По суті, це і є готове рішення для професійної зйомки.

Тут і далі джерело: dpreview.com

Система працює на базі рекордера з чіпсетом cinecore 3.0, який dji називає своєю «найпотужнішою платформою обробки кінематографічного зображення». Виробник обіцяє зйомку 8k-відео з точною передачею кольору, передові допоміжні функції, високопродуктивну платформу штучного інтелекту і управління обробкою зображення з мінімальною затримкою.

У парі з чіпсетом йде камера zenmuse x9 у версіях 8k і 6k. В обох версіях камера виробляє запис у форматах apple prores 422 hq і prores raw, але при цьому доступний і стандартний кодек h. 264. Модель zenmuse x9-8k підтримує роздільну здатність 8k з частотою до 75 кадрів в секунду; у випадку з x9 — 6k є підтримка 6k з 60 fps, але можна переключитися на 4k з частотою 120 fps.

Камери zenmuse x9 оснащуються змінними кріпленнями для об’єктивів, проте на старті доступні тільки пропрієтарний dl і leica m. Сенсор zenmuse x9-8k і x9 — 6k працює з 14 ступенями динамічного діапазону. Камера оснащена 9 вбудованими фізичними фільтрами нейтральної щільності-доступна настройка від nd2 до nd512 на випадок, коли необхідно зменшити кількість світла, що надходить на сенсор. Відзнятий за допомогою zenmuse x9 матеріал обробляється за допомогою dji cinema color system: виробник обіцяє природні тони шкіри і тонову узгодженість зображення при зйомці декількома різними камерами.

Чотиривісний стабілізатор ronin 4d, як заявляє виробник, вперше має в своєму розпорядженні «активної віссю z для ефективної компенсації вертикального тремтіння камери». Деякі рішення для новинки dji запозичила зі своїх дронів: tof-сенсори, датчик imu і барометр. Система має три режими фокусування: ручне фокусування, автофокус і новий режим автоматичного ручного фокуса (automated manual focus — amf). В останньому випадку мова йде про лазерному блоці lidar range finder, який формує більше 43200 точок на відстані до 10 м, що дозволяє виявляти і відстежувати об’єкти в тих випадках, коли звичайний автофокус не працює через нестачу світла. У режимі amf система самостійно повертає регулятор фокусування, але оператор при необхідності може виробляти додаткову ручну корекцію. Дані лазерного автофокусу виводяться на монітор для максимально точного налаштування.

Ще одним запозиченим з дронів рішенням стала оновлена технологія трансляції o3 pro, яка дозволяє передавати картинку в 1080p і 60 fps на відстань до 6000 м через блок 4d video transmitter. Потік шифрується 256-бітним алгоритмом aes, трансляція проводиться в діапазонах 2,4 ггц і 5,8 ггц з підтримкою dfs, що дозволяє захиститися від перешкод. Ronin 4d дозволяє використовувати монітори сторонніх виробників, але у dji є і власне рішення — бездротовий 7-дюймовий монітор (high-bright main monitor) з яскравістю 1500 кд/м2 і вбудованим гіроскопом, завдяки якому дисплей можна використовувати як додатковий контролер системи.

Запис відео можна проводити трьома способами: на ssd по usb-c, на карту cfexpress type-b у вбудованому слоті, а також на власний 1-тбайт накопичувач dji prossd. Система ronin 4d має вбудовані мікрофони, на які можна записувати двоканальний 24-бітний звук. В якості альтернативи можна використовувати два 3,5-мм роз’єми або два порти xlr. Акумулятор tb50 intelligent battery забезпечує системі до 2,5 годин автономної роботи.

6k-версія системи dji ronin 4d надійде в продаж в грудні 2021 року за ціною $7199. Комплектація включає камеру zenmuse x9-6k, блок lidar range finder, монітор high-bright main monitor, акумулятор, кейс для перенесення і ручки. Старша 8k-версія надійде в продаж «пізніше» за ціною $11499 і буде додатково комплектуватися 1-тбайт накопичувачем dji prossd. Додатково можна буде придбати 4d video transmitter, high-bright main monitor і зовнішній ssd.