Атаки на компанію Huawei не припиняються

91

Торгова війна між США і Китаєм триває. Урядам цих країн неважливо, що у неї втягується все більше компаній, а збитки інших продовжують рости. Це не головне, на їх думку.

Для своїх атак, американці обрали лідера з розробки і виробництва електронних пристроїв і гаджетів — компанію Huawei. Удари на неї сиплються одна за одною.

Розповімо про останніх обмеження, введені проти китайської фірми.

Можливо, що Huawei залишиться без ARM-процесорів для смартфонів

Минулий тиждень став кошмаром для Huawei. Багато компаній почали розривати з нею контракти після її внесення в чорний список підприємств США.

Однак, такий поворот подій не став сенсацією для керівництва техногиганта, там чекали чогось подібного і готувалися до цього. Адже ця фірма є однією з небагатьох, яка виробляє власні чіпсети. Якщо навіть Qualcomm і Intel відмовляться від подальшого співробітництва, Huawei стане використовувати у виробництві власні процесори Kirin.

Але ці чіпи засновані на архітектурі ARM. Нещодавно одне медіа-видання повідомило, що ARM Holdings теж має наміру відмовитися від подальшого співробітництва з Huawei. Тоді їм дійсно проблем не уникнути.

Джерело цієї інформації роз’яснив ситуацію, що виникла. Потужності компанії ARM Holdings знаходяться у Великобританії, але в її виробництві конструкцій використовується технологія, що належить США. Це означає, що на неї теж поширюються обмеження, які нещодавно ввів Д. Трамп.

Як вже було вище сказано, Huawei давно чекала від США чогось подібного і готувалася до можливих санкцій. Вона, наприклад, розробляла власну ОС, яка може замінити Android вже до кінця цього літа.

Паралельно китайці намагаються залучити до співпраці розробників додатків і одним з таких може стати Aptoide. Тепер з’явилися теоретичні шанси на здобуття незалежності від Google.

Зараз побутує думка, що у світі гаджетів є місце тільки двом ОС: Android і iOS. У компанії Huawei так не вважають. Це підприємство володіє потужними резервами і ресурсами, що дозволяють їй вижити в таких умовах, при яких інші не зможуть існувати. Це ж стосується і її нової операційної системи.

Проте, експерти відзначають, що, якщо вона втратить право використовувати у своїх розробках архітектуру ARM, то розробка процесорів наступного покоління може відчувати труднощі. Фірма цілком може використовувати архітектуру інших постачальників, наприклад, MIPS або RISC-V. Але для того, щоб створити гідний чіпсет, знадобиться багато часу, можливо роки.

Придбати чіпи в інших китайських компаній на даному етапі теж нереально. Вони всі використовують розробки ARM, тому самі перебувають під санкціями.

Обмеження на випуск смартфонів зі слотами microSD

Ще однією новиною, яка не радує не тільки службовців Huawei, але і багатьох простих користувачів, стала інформація про те, що американська SD Association відкликала дозвіл на випуск гаджетів цієї компанії, оснащених слотами для карт пам’яті SD або microSD.

Зараз серед розробників електронних пристроїв помітна тенденція, що означає відмову від подібних слотів і гнізд. Але її поки не дуже підтримують звичайні користувачі. Тому рішення SD Association ставить під загрозу гаджети з бюджетного та середнього цінового діапазону марок Huawei і Honor, які страждають малими обсягами вбудованої пам’яті.

Розробляє подібні слоти SD Association, однією з останніх із-за тиску уряду США, розірвала відносини з Huawei. Це подія там ніяк не афішували, але назва китайського виробника несподівано зникло зі списків компаній-членів, з якими вона співпрацює. Це говорить саме за себе.

Можливо, що китайці вже давно вели розробки пристрою, здатного замінити продукцію американського партнера. Адже до цього під подібні санкції потрапила інша фірма з Піднебесної – ZTE, яка розробила потім технологію nanoSD або NM-карт.

Однак, до теперішнього часу не встановлена життєздатність нової технології. Ясно одне — Huawei доведеться для задоволення попиту та збереження ринкових позицій, знижувати ціни на карти і нарощувати обсяги виробництва.

Фахівці заявляють, що навіть якщо в неї будуть свої чіпи і технологія карт пам’яті, позиції цього виробника одно похитнуться, можливі великі збитки.

Джерело: http://skisoft.com.ua/