Apple штучно обмежила продуктивність оновленого ipad mini

19

У вівторок apple представила новий ipad mini шостого покоління. Пристрій отримав новий дизайн з плоскими гранями і вузькими рамками навколо екрану, підтримку 5g і чіпсет a15, також використовуваний в смартфонах серії iphone 13. Однак результати перших тестів свідчать про те, що apple сповільнила процесор в новому ipad mini.

Macrumors.com

Згідно з результатами тестування в geekbench, новий планшет на 8% поступається в продуктивності iphone 13 pro. Все тому, що частота процесора ipad mini обмежена позначкою 2,93 ггц, в той час як той же самий чіпсет в iphone 13 pro здатний працювати на частоті 3,2 ггц.

Очевидно, мова йде про штучне уповільнення apple a15 в планшеті, оскільки він вже точно не обмежений в можливостях відведення тепла від чіпа і його харчування, особливо в порівнянні з iphone. Що стосується тестових балів, новий ipad mini набрав в geekbench 1596 очок в одноядерному і 4558 в багатоядерному тесті. Для порівняння, iphone 13 pro набирає 1730 і 4660 балів відповідно.

Незважаючи на занижену, в порівнянні з iphone 13 pro, продуктивність, ipad mini шостого покоління випереджає попередню модель на 40% в одноядерному і на 70% в багатоядерному тестах geekbench. Нагадаємо, що ipad mini п’ятого покоління заснований на чіпі a12, що дебютував в iphone xs.