Apple презентувала MacBook Pro версії 2019

224

Apple оновила фірмове сімейство макбуков. Кожен ноутбук MacBook Pro оновленої версії 2019 отримав клавіатуру нового покоління з переробленою «метеликом» – фірмовим кріпленням клавіш, що відрізняється від класичних «ножиць». В новому сімействі макбуков розробники Apple знову зробили спроби вирішити позбавити фірмові клавіатури від проблеми, з якою «славилися» ноутбуки Apple з 2015 року.

Що змінилося

Змінам піддалися макбука всього сімейства, включаючи 13 — і 15-дюймові моделі. Їх зовнішній вигляд залишився колишнім, в основному модернізація торкнулася їх «нутрощі». Всі ноутбуки отримали сучасні чіпсети Intel Core 8 і 9 — го поколінь. Клавіатури з оновленим механізмом Butterfly встановлені в макбука версії 2019 за замовчуванням.

Найбільше змінився 15-дюймовий макбук про 2019 як базової, так і топової комплектації. Найпростішу збірку ноутбука доповнив шестиядерний Intel Core i7-9750 з підтримкою максимальної частоти 4,5 ГГц. Наступна більш потужна комплектація отримала вже восьмиядерний Core i9-9980H, а преміальної збірці дістався Intel Core i9-9980HK (8 ядер частота до 5 ГГц). Відтепер топовий 15-дюймовий ноутбук Apple MacBook Pro корпорація вважає найбільш продуктивним за весь час існування родини. Крім всього, 15-дюймова модель оснащується оперативною пам’яттю ємністю 16 або 32 ГБ і внутрішнім накопичувачем SSD об’ємом 256 ГБ.

Макбука версії 2019 року з діагоналлю 13 дюймів укомплектовані чотирьохядерними Intel 8-го покоління. Залежно від складання різні моделі отримали Core i5-8365 і Core i7-8665U. Оперативна пам’ять має ємність від 8 до 16 ГБ. За обробку відео відповідає один з модулів чіпсета – наявність дискретної карти не передбачено.

Проблеми «метеликів»

З самого першого появи технології Butterfly в клавіатурі ноутбук MacBook Pro періодично стикається з проблемою, пов’язаною з клавішами. Замість традиційного механізму «ножиць», що застосовується в більшості ноутбуків, клавіші макбуков закріплюються дещо по-іншому. При цьому сама Apple називає «метелика» покращеною версією звичайного кріплення.

«Метелик» має трохи змінений принцип роботи, який допоміг зменшити траєкторію ходу кнопок при натисканні і в цілому знизити товщину клавіатури, якщо порівнювати з аналогами. Технологія Butterfly дозволяє безвідмовно спрацьовувати кнопок, навіть якщо натискання було вироблено на її краю, однак механізм не захищений від недоліків, в тому числі можливої поломки із-за попадання чужорідних часток.

Вперше Butterfly стала використовуватися у фірмових MacBook в 2015 році, і майже відразу багато користувачів зіткнулися з залипанням клавіш, а іноді і виходом з ладу після того, як пил або інші забруднення потрапляли в механізм. З того моменту інженери компанії протягом чотирьох наступних років намагаються вирішити дану проблему. У нинішньому сімействі макбуков версії 2019 розробники в черговий раз придумали спосіб назавжди позбутися від цього. Деталей оновленої «метелики» компанія Apple не стала розкривати, уточнивши, що тепер у механізмі застосовується інший матеріал.

Джерело: http://rapidzona.com.ua/